Dla Autorów

tel.: +48 22 561 90 47, e-mail: snr@uksw.edu.pl

INFORMACJE DLA AUTORÓW

Informacje ogólne

1. Artykuły przekazane do publikacji w „Studiach Nad Rodziną” nie mogą być wcześniej publikowane, ani być w tym samym czasie złożone w redakcjach innych czasopism.
  2. Tekst należy oddać w formie wydruku w formacie A-4 oraz w wersji elektronicznej.Preferowana objętość tekstunie powinna przekraczać 1 arkusza wydawniczego – ok. 40 tysięcy znaków ze spacjami, objętość recenzji i sprawozdań 0,5 arkusza wydawniczego – ok. 20 tysięcy znaków ze spacjami.
  3. Kompletny materiał przekazany do publikacji powinien zawierać:
    • imię i nazwisko autora (autorów) oraz afiliację,
    • tytułu artykułu w języku polskim i angielskim,
    • tekst artykułu,
    • bibliografię (zawierającą tylko publikacje cytowane w artykule!),
    • streszczenie artykułu w jęz. polskim(max. 1 strona) - w przypadku recenzji lub sprawozdań nie zamieszczamy streszczenia,
    • streszczenie artykułu w jęz. angielskim (Summary),
    • słowa kluczowe w języku polskim i angielskim (Key words),
    • notę o autorze (autorach).

W celu kontaktu redakcji z autorem należy dołączyć również adres do korespondencji, telefon, e-mail.

4.  Odpowiedzialność wynikającą z praw wydawniczych i praw autorskich (cytowanie, przedruk ilustracji, tabel i wykresów z innych źródeł) ponosi autor.
  5. Autorzy artykułów otrzymują 2 egzemplarze autorskie czasopisma, zaś autorzy recenzji i sprawozdań 1 egzemplarz. Nie przewiduje się honorariów za publikację tekstu.

Informacje dotyczące edycji tekstu

Materiał do publikacji należy przygotować zgodnie z zasadami określonymi przez Wydawnictwo Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie:

• Tekst zapisany czcionką Times New Roman, 11 pkt lub większą w pliku *.doc,
  • Wersja elektroniczna ma być zapisana na płycie lub pendrive,
  • Wydruk w formacie A-4, jednostronny, na luźnych kartkach,
  • Wydruk bez poprawek i notatek odręcznych,
  • Interlinia 1,5 pt,
  • Marginesy min. 2 cm,
  • Strony ponumerowane,
  • Zdjęcia i rysunki - najchętniej oryginalne lub zapisane w formacie *.jpg, *.pdf, ewentualnie skany z rozdzielczością min. 300 dpi,
  • Wzory zapisane w formacie *.pdf,
  • Ewentualne obce czcionki dołączone do pliku,
  • W przypadku pracy zbiorowej należy zachować jednolity podział tekstu, jednolity wzór tablic oraz jednolitą skalę rysunków,
  • Do obowiązków autora (redaktora pracy zbiorowej) należy nanoszenie na wersję elektroniczną poprawek redakcyjnych uzgodnionych wcześniej z redaktorem wydawnictwa.

Autor (redaktor pracy zbiorowej) zobowiązany jest do zachowania generalnych zasad przygotowania materiałów:

• tytuły czasopism czcionką prostą i w cudzysłowie,
  • terminy obce i tytuły kursywą,
  • cytaty czcionką prostą i w cudzysłowie,
  • do wyróżnień stosujemy rozstrzelenia lub pogrubienia,
  • wypunktowania czytelne,
  • numer przypisu występujący na końcu zdania zawsze przed kropką (kropka kończy zdanie).

Zasady sporządzania przypisów:

Przypisy, w których po raz pierwszy przywoływane jest określone dzieło, powinny zawierać pełne dane bibliograficzne, według wzoru:

• pozycja książkowa:
    K. Wojtyła, Miłość i odpowiedzialność, TN KUL, Lublin 1982, s. 18-20.
  • artykuł w czasopiśmie:
    J. Bajda, Prawa człowieka – między prawem a bezprawiem, „Studia Nad Rodziną” 2010, nr 26-27, s. 21.
  • artykuł w publikacji zbiorowej:
    P. Poręba, Rodzina chrześcijańska „małym Kościołem”, w: Wychowanie w rodzinie chrześcijańskiej, red. F. Adamski, WAM, Kraków 1982, s. 190-191.
  • Kiedy dzieło cytowane jest po raz kolejny, prosimy stosować zapis skrócony z wykorzystaniem oznaczeń: dz. cyt.; tamże lub tenże.